NFZ nie refunduje usuwania kleszczy

W zasadzie kleszcza można usunąć samemu, Ci, co sobie nie radzą, powinni się natomiast zgłosić do lekarza rodzinnego. Według zapewnień Narodowego Funduszu Zdrowia, to właśnie tam otrzymamy pomoc. O tym, że nie musi tak być, przekonuje nasza Czytelniczka ze Stargardu, która odwiedziła w tym celu kilka przychodni. W jednej z nich powiedziano jej, by zgłosiła się... za tydzień.

Jedyne, co możemy doradzić w takiej sytuacji, to wykazać się uporem i szukać pomocy do skutku. Wiesława Fabian, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Szczecinie twierdzi, że, jeśli przypadek nie jest skomplikowany, usunięcie kleszcza nie powinno być dla lekarza rodzinnego problemem. W trudniejszych przypadkach lekarz skieruje nas do chirurga.

Nie szukajmy pomocy w pogotowiu, bo nie ma zakontraktowanych takich usług z NFZ. Odradzamy też izbę przyjęć w szpitalu.- Mogą być kłopoty. To nie jest uraz, ani stan zagrożenia życia. Kleszcza powinien usunąć nam lekarz rodzinny. A jak nie potrafi, powinien wystawić nam skierowanie do specjalisty – mówi Mariola Bohatyrewicz biura rzecznika praw pacjentów, które działa przy Zachodniopomorskim Oddziale NFZ.
Ľródło gs24.pl, 2009-09-14

NFZ nie refunduje usuwania kleszczy

NFZ nie refunduje usuwania kle »

W zasadzie kleszcza można usunąć samemu, Ci, co sobie ..

Kleszcze nie tylko w lesie

Kleszcze nie tylko w lesie »

W tym roku prowadziliśmy badania w lasach i łowiskach, ..

Kleszcze coraz groźniejsze

Kleszcze coraz groźniejsze »

Uwaga na kleszcze - groźne pajęczaki. Mogą nas zarazić ..

Rosyjski podróżnik wygrał z kleszczem

Rosyjski podróżnik wygrał z »

Koniuchow został ugryziony w Mongolii w trakcie wyprawy jedwabnym ..

Strona główna | Informacje | Zdjęcia | Profilaktyka | Wypowiedzi | Nowości
® NevServ :-)